Aktualności


Projekt eTwinning

Młodzież I LO w Mławie

ponownie nagrodzona

za projekt eTwinning

W roku szkolnym 2018/2019 młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie po raz kolejny realizowała międzynarodowy projekt eTwinning, tym razem z grupą młodzieży z Niemiec (Hersbruck) oraz z Turcji (Izmir – Bornova).

Temat projektu to...

Dodano 10 Września 2019 r. Czytaj więcej
Wykaz podręczników

Podręczniki dla liceum po gimnazjum

Podręczniki dla liceum po szkole podstawowej

Dodano 3 Lipca 2019 r. Czytaj więcej
XVII Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne

     Łukasz Wysocki uczeń klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie został finalistą XVII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych.

     W eliminacjach, które trwały od listopada do kwietnia wzięło udział 1100 uczniów ze szkół północno-wschodniej Polski. 12 kwietnia odbyła się ostatnia sesja zawodów, podczas których Łukasz walczył już bezpośrednio o indeks wyższej uczelni oraz tytuł laureata zawodów.

     Rywalizacja była bardzo wyrównana, bo stanęło naprzeciw siebie ponad stu licealistów, bardzo dobrze przygotowanych i obdarzonych inteligencją matematyczną.

     Łukasz uzyskał tytuł finalisty konkursu, a to uprawnia go do studiowania matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

     Ponieważ Łukasz jest obecnie uczniem klasy II, pilnie przygotowuje się do przyszłorocznej edycji konkursu z nadzieją wywalczenia tytułu laureata.

Opiekę nad Łukaszem sprawuje pani Katarzyna Luks i za te pracę bardzo Jej dziękujemy. Życzymy dalszych sukcesów z uczniami zdolnymi.

Dodano 20 Czerwca 2019 r. Czytaj więcej
HISTORIE ZAPISANE W OBRAZIE

     Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie wzięła udział w II edycji konkursu filmowego Zrób-My Nasz-Film HISTORIE ZAPISANE W OBRAZIE pod tegorocznym hasłem „100 lat Niepodległej Polski”, który trwał od 11 listopada 2018 roku do 20 marca 2019.

     Konkurs został zorganizowany przez OEIiZK w Warszawie.W konkursie uczestniczyło 37 szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego. Ze zgłoszonych i zrealizowanych prac, wybrano różnorodne obrazy najbliższych twórcom środowisk, nieznanych zdarzeń - obraz rzeczywistości zanurzonej w historii i przeobrażaniu się współczesnego świata. Jury W KATEGORII SZKOŁY PONADPODSTAWOWE „Zapisz i nakręć - historie z początku i końca XX wieku” przyznało drugie miejsce pracy konkursowej, pod tytułem „Ojczyzna to ziemia i groby”, wykonanej przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie za ukazanie tragicznych losów miasta i jego mieszkańców, skutecznie uzupełniając przekaz o poetycką formę komentarza w trakcie związanych z nim obrazów;

     Patronat honorowy: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty, Partnerzy Nowe Horyzonty w Edukacji Filmowej i Fundacja Nowoczesna Polska

obejrzyj film
Dodano 1 Czerwca 2019 r. Czytaj więcej
Rekrutacja

WNIOSEK O PRZYJĘCIE KANDYDATA PO GIMNAZJUM

WNIOSEK O PRZYJĘCIE KANDYDATA PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

HARMONOGRAM REKRUTACJI

OFERTA EDUKACYJNA

Dodano 13 Maja 2019 r. Czytaj więcej

-1--2--3--4--5--6--7--8--9--10--11--12--13--14--15--16--17--18--19--20--21--22--23-


Motto:

„Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą– sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.”

(Koncepcja pracy szkoły
2012 -2017)

Strona G�ówna Rekrutacja Galeria Kontakt