Aktualności


Wielkanoc 2014

Biją dzwony, trąby grają, huczą gromy, wicher rwie.
Chwalbę Twoją dziś śpiewają, Zmartwychwstały Boży Lwie!

(Stanisław Wyspiański)

Niech świąteczny czas Wielkiej Nocy wypełni szczęście, spełnienie i przekonanie, że warto podejmować trud, warto kochać, warto poszukiwać drugiego człowieka, by życie było pełniejsze i lepsze, absolwentom, mieszkańcom ziemi mławskiej, wszystkim przyjaciołom Szkoły.

Dyrekcja i Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Stanisława Wyspiańskiego

Dodano 18 Kwietnia 2014 r. Czytaj więcej
Przyszłość w nauce

      Dnia 10 kwietnia 2014r. odbyły się prezentacje projektów uczniowskich w ramach Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”. Uczniowie prezentujący swoje prace są jednocześnie wolontariuszami fundacji, współpracującymi z Uniwersytetem Warszawskim i Warszawską Akademią Techniczną. Prezentacje zostały przygotowane pod opieką pracowników naukowych tych uczelni.

       Uczniowie: Zuzanna Robaczewska (kl. IIIE), Angelika Rymarska (kl. IIIE), Anna Grzywacz (kl.IIIF) i Arkadiusz Chrzczon (kl.IIIE) w sposób niezwykle klarowny, a nade wszystko naukowy przedstawili kolegom z klas II i III z profilu Hipokrates wyniki swojej pracy. W prezentacji zorganizowanej przez p. Małgorzatę Sieńską wziął również udział Prezes Fundacji - p. Tomasz Deptuła.

Dodano 16 Kwietnia 2014 r. Czytaj więcej
To już 10 lat!

Polska w Unii Europejskiej

Debata - 10 lat Polski w UE

      Polska w Unii Europejskiej 1 maja 2014 roku przypada 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W przededniu jubileuszu młodzież naszej szkoły postanowiła uczcić to historyczne wydarzenie. Z tej okazji młodzież wzięła udział w różnych przedsięwzięciach, mających na celu uświetnienie oraz podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Dodano 15 Kwietnia 2014 r. Czytaj więcej
Izraelskie Seminarium

Izraelskie Seminarium dla edukatorów z Polski

„Jak uczyć o Holokauście”

Jerozolima, 2-14 marca 2014

Grupa nauczycieli z Mazowsza w Yad Vashem Jerozolima

       Pojechałam do Izraela dzięki programowi stworzonemu przez ORE - dla polskich nauczycieli. Seminarium zostało zorganizowane, by pomóc uczyć o trudnym problemie Holokaustu. Napisana przeze mnie aplikacja okazała się na tyle skuteczna, że zaproszono mnie najpierw na szkolenie w ORE w Warszawie w styczniu, a za kilka tygodni – dokładnie 2. marca 2014 roku już wylatywałam samolotem polskich linii LOT do Tel Avivu.

Dodano 9 Kwietnia 2014 r. Czytaj więcej
Warsztaty chemiczne 29-30 marca 2014
     W dniach 29 – 30 marca 2014r. odbyły się weekendowe zajęcia warsztatowe z chemii przeprowadzone we współpracy z Fundacją „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”.

     Wzięło w nich udział około 60 uczniów z klas IIE, IIF, IIIE, IIIF. Każdy dzień warsztatów zaczynał się od ciekawych pokazów doświadczeń wolontariuszy fundacji, którymi są uczniowie naszej szkoły: Angelika Rymarska (IIIE), Zuzia Robaczewska (IIIE), Ania Grzywacz (IIIF) i Arek Chrzczon (IIIE) oraz absolwentki naszej szkoły: Alicja Otrembska (studentka chemii na WAT w Warszawie) i Monika Szpakut (studentka biotechnologii na UWM w Olsztynie).
Następnie uczniowie samodzielnie, ale pod opieką wolontariuszy, dokonywali analizy podanych próbek.

      Wszyscy z dużym zaangażowaniem przeprowadzali reakcje charakterystyczne dla danych grup związków nieorganicznych i organicznych. Samodzielne wykonanie doświadczeń chemicznych okazało się bardzo pasjonujące.

      Warsztaty przygotowały i opiekowały się w czasie ich trwania uczniami pani Małgorzata Sieńska i Anna Prejs.

Dodano 31 Marca 2014 r. Czytaj więcej

-1--2--3--4--5--6--7--8--9--10--11--12--13--14--15--16--17--18--19--20--21--22-


Motto:

„Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą– sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.”

(Koncepcja pracy szkoły
2012 -2017)

Strona G�ówna Rekrutacja Galeria Kontakt