Aktualności


Przyszłość w nauce

      Dnia 10 kwietnia 2014r. odbyły się prezentacje projektów uczniowskich w ramach Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”. Uczniowie prezentujący swoje prace są jednocześnie wolontariuszami fundacji, współpracującymi z Uniwersytetem Warszawskim i Warszawską Akademią Techniczną. Prezentacje zostały przygotowane pod opieką pracowników naukowych tych uczelni.

       Uczniowie: Zuzanna Robaczewska (kl. IIIE), Angelika Rymarska (kl. IIIE), Anna Grzywacz (kl.IIIF) i Arkadiusz Chrzczon (kl.IIIE) w sposób niezwykle klarowny, a nade wszystko naukowy przedstawili kolegom z klas II i III z profilu Hipokrates wyniki swojej pracy. W prezentacji zorganizowanej przez p. Małgorzatę Sieńską wziął również udział Prezes Fundacji - p. Tomasz Deptuła.

Dodano 16 Kwietnia 2014 r. Czytaj więcej
To już 10 lat!

Polska w Unii Europejskiej

Debata - 10 lat Polski w UE

      Polska w Unii Europejskiej 1 maja 2014 roku przypada 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W przededniu jubileuszu młodzież naszej szkoły postanowiła uczcić to historyczne wydarzenie. Z tej okazji młodzież wzięła udział w różnych przedsięwzięciach, mających na celu uświetnienie oraz podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Dodano 15 Kwietnia 2014 r. Czytaj więcej
Izraelskie Seminarium

Izraelskie Seminarium dla edukatorów z Polski

„Jak uczyć o Holokauście”

Jerozolima, 2-14 marca 2014

Grupa nauczycieli z Mazowsza w Yad Vashem Jerozolima

       Pojechałam do Izraela dzięki programowi stworzonemu przez ORE - dla polskich nauczycieli. Seminarium zostało zorganizowane, by pomóc uczyć o trudnym problemie Holokaustu. Napisana przeze mnie aplikacja okazała się na tyle skuteczna, że zaproszono mnie najpierw na szkolenie w ORE w Warszawie w styczniu, a za kilka tygodni – dokładnie 2. marca 2014 roku już wylatywałam samolotem polskich linii LOT do Tel Avivu.

Dodano 9 Kwietnia 2014 r. Czytaj więcej
Warsztaty chemiczne 29-30 marca 2014
     W dniach 29 – 30 marca 2014r. odbyły się weekendowe zajęcia warsztatowe z chemii przeprowadzone we współpracy z Fundacją „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”.

     Wzięło w nich udział około 60 uczniów z klas IIE, IIF, IIIE, IIIF. Każdy dzień warsztatów zaczynał się od ciekawych pokazów doświadczeń wolontariuszy fundacji, którymi są uczniowie naszej szkoły: Angelika Rymarska (IIIE), Zuzia Robaczewska (IIIE), Ania Grzywacz (IIIF) i Arek Chrzczon (IIIE) oraz absolwentki naszej szkoły: Alicja Otrembska (studentka chemii na WAT w Warszawie) i Monika Szpakut (studentka biotechnologii na UWM w Olsztynie).
Następnie uczniowie samodzielnie, ale pod opieką wolontariuszy, dokonywali analizy podanych próbek.

      Wszyscy z dużym zaangażowaniem przeprowadzali reakcje charakterystyczne dla danych grup związków nieorganicznych i organicznych. Samodzielne wykonanie doświadczeń chemicznych okazało się bardzo pasjonujące.

      Warsztaty przygotowały i opiekowały się w czasie ich trwania uczniami pani Małgorzata Sieńska i Anna Prejs.

Dodano 31 Marca 2014 r. Czytaj więcej
Nowy Samorząd Szkolny

     W czwartek 20 marca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Spośród 581 uprawnionych, w wyborach wzięło udział 496 osób, oddano 11 nieważnych głosów. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Daniel Bojarski z klasy II B, który uzyskał 303 głosy. W skład Zarządu weszli: Marchewka Alan, Miłoszewski Dominik, Możdżonek Damian, Olszewska Katarzyna, Rapacki Cezary, Sasiak Sylwia, Wojciechowska Izabela.

     Wybranym gratulujemy uzyskanego poparcia, życzymy skutecznego organizowania społeczności uczniowskiej dla dobra naszej Szkoły.

Dodano 22 Marca 2014 r. Czytaj więcej

-1--2--3--4--5--6--7--8--9--10--11--12--13--14--15--16--17--18--19--20--21--22--23-


Motto:

„Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą– sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.”

(Koncepcja pracy szkoły
2012 -2017)

Strona G�ówna Rekrutacja Galeria Kontakt