Aktualności


To już 10 lat!

Polska w Unii Europejskiej

Debata - 10 lat Polski w UE

      Polska w Unii Europejskiej 1 maja 2014 roku przypada 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W przededniu jubileuszu młodzież naszej szkoły postanowiła uczcić to historyczne wydarzenie. Z tej okazji młodzież wzięła udział w różnych przedsięwzięciach, mających na celu uświetnienie oraz podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Dodano 15 Kwietnia 2014 r. Czytaj więcej
Izraelskie Seminarium

Izraelskie Seminarium dla edukatorów z Polski

„Jak uczyć o Holokauście”

Jerozolima, 2-14 marca 2014

Grupa nauczycieli z Mazowsza w Yad Vashem Jerozolima

       Pojechałam do Izraela dzięki programowi stworzonemu przez ORE - dla polskich nauczycieli. Seminarium zostało zorganizowane, by pomóc uczyć o trudnym problemie Holokaustu. Napisana przeze mnie aplikacja okazała się na tyle skuteczna, że zaproszono mnie najpierw na szkolenie w ORE w Warszawie w styczniu, a za kilka tygodni – dokładnie 2. marca 2014 roku już wylatywałam samolotem polskich linii LOT do Tel Avivu.

Dodano 9 Kwietnia 2014 r. Czytaj więcej
Warsztaty chemiczne 29-30 marca 2014
     W dniach 29 – 30 marca 2014r. odbyły się weekendowe zajęcia warsztatowe z chemii przeprowadzone we współpracy z Fundacją „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”.

     Wzięło w nich udział około 60 uczniów z klas IIE, IIF, IIIE, IIIF. Każdy dzień warsztatów zaczynał się od ciekawych pokazów doświadczeń wolontariuszy fundacji, którymi są uczniowie naszej szkoły: Angelika Rymarska (IIIE), Zuzia Robaczewska (IIIE), Ania Grzywacz (IIIF) i Arek Chrzczon (IIIE) oraz absolwentki naszej szkoły: Alicja Otrembska (studentka chemii na WAT w Warszawie) i Monika Szpakut (studentka biotechnologii na UWM w Olsztynie).
Następnie uczniowie samodzielnie, ale pod opieką wolontariuszy, dokonywali analizy podanych próbek.

      Wszyscy z dużym zaangażowaniem przeprowadzali reakcje charakterystyczne dla danych grup związków nieorganicznych i organicznych. Samodzielne wykonanie doświadczeń chemicznych okazało się bardzo pasjonujące.

      Warsztaty przygotowały i opiekowały się w czasie ich trwania uczniami pani Małgorzata Sieńska i Anna Prejs.

Dodano 31 Marca 2014 r. Czytaj więcej
Nowy Samorząd Szkolny

     W czwartek 20 marca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Spośród 581 uprawnionych, w wyborach wzięło udział 496 osób, oddano 11 nieważnych głosów. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Daniel Bojarski z klasy II B, który uzyskał 303 głosy. W skład Zarządu weszli: Marchewka Alan, Miłoszewski Dominik, Możdżonek Damian, Olszewska Katarzyna, Rapacki Cezary, Sasiak Sylwia, Wojciechowska Izabela.

     Wybranym gratulujemy uzyskanego poparcia, życzymy skutecznego organizowania społeczności uczniowskiej dla dobra naszej Szkoły.

Dodano 22 Marca 2014 r. Czytaj więcej
Dzień Wiosny

     W piątek 21 marca obchodziliśmy szkolny Dzień Wiosny. Rozpoczął go mini koncert akordeonowy w wykonaniu Ingi Piwowarskiej z klasy II C, która w poprzednią środę wystąpiła w finale Młodego Muzyka Roku 2014. Inga podziękowała za poparcie w głosowaniu, dzięki któremu została w konkursie ulubienicą publiczności.

     Ogłoszono wynik konkursu na najlepszy slogan reklamowy Szkoły. Wygrały hasła: „Wstąp dziś w Wyspiańskiego progi, z nim otwarte wszystkie drogi” klasy I A, oraz „Ogólniak górą – nie martw się maturą” klasy II A. Nagrodą dla obydwu klas jest zwolnienie z pytania podczas jednego dnia nauki.

     Doszło również do podziękowania za działalność ustępującym władzom Samorządu Uczniowskiego i opiekunowi Annie Lempek. Ogłoszono wyniki wyborów i skład nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

     Następnie najlepiej zorganizowane klasy spośród I II zaprezentowały wybrane scenki z różnych filmów: I A – „Job, czyli ostatnia szara komórka”, „Dzień świra”, I c – „Miś”, I E – „Jak rozpętałem II wojnę światową”, I F – „13 posterunek”, II A – „Gorączka sobotniej nocy”, II B – „James Bond Agent 007”, II E – „Chłopaki nie płaczą”, II F – „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”.
Komisja uznała za najlepszą, inscenizację klasy II A zwłaszcza, że została uatrakcyjniona lipdubem.

Występy klas

Dodano 22 Marca 2014 r. Czytaj więcej

-1--2--3--4--5--6--7--8--9--10--11--12--13--14--15--16--17--18--19--20--21--22-


Motto:

„Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą– sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.”

(Koncepcja pracy szkoły
2012 -2017)

Strona G�ówna Rekrutacja Galeria Kontakt