Aktualności


Oby zagrało
     Oby nie było gorzej niż w ubiegłym roku. Oby suma, którą zbierzemy, nie była niższa. Oby wrażliwi, chcący nieść pomoc mławianie wiedzieli, że 12 stycznia powinni przyjść do naszej szkoły. Takie obawy podzielało wiele osób w naszym sztabie na długo przed 22. Finałem WOŚP. Jak się okazało, nie były to tylko pobożne życzenia, bo udało się nam zebrać dużą sumę (46 379,19 zł) na szczytny cel. Bo, jak co roku, mławianie nie zawiedli i wrzucali pieniądze do puszek naszych wolontariuszy. Bo uczestniczyli w licytacjach świadomi, że tak dzieciom jak i seniorom pomoc jest potrzebna.

Fundacja WOŚP dokonała 21.02.2014 r. ostatecznego rozliczenia, a co za tym idzie i zamknięcia naszego sztabu.
Z przyjemnością i wdzięcznością wszystkich o tym informujemy i zamieszczamy ten dokument, licząc na to, że mławianie również w przyszłym roku pozwolą nam się cieszyć sukcesem.

Samorząd Uczniowski I LO

Dodano 3 Marca 2014 r. Czytaj więcej
Witamy po feriach
    Rozpoczynamy zajęcia po zimowych feriach. Dla tegorocznych maturzystów zostały tylko dwa miesiące lekcji do zostania absolwentami, a potem Matura 2014.

    Przypomnijmy styczniową sobotę, gdy do matury było jeszcze 100 dni. http://www.tvmlawa.pl/1,724-sto_dni_do_matury.html

    Przedstawiamy też filmową relację z naszego Święta Patrona Szkoły. Podczas tej uroczystości została wręczona absolwentowi naszej Szkoły płk. Jerzemu Rutkowskiemu Statuetka "Wyspiańczyk". http://www.tvmlawa.pl/1,714-swieto_patrona_i_lo.html

Dodano 3 Marca 2014 r. Czytaj więcej
XX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
Szanowni Państwo,

W imieniu Centrum Edukacji Obywatelskiej serdecznie zapraszam uczniów i uczennice Państwa szkoły do wzięcia udziału w rekrutacji do XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem przewodnim tegorocznej sesji są „Wybory parlamentarne”. Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu RP, we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie: www.ceo.org.pl/sejmmlodziezy

Zaproszenie XX SDiM-dla uczniów

Zdjęcie - Finał XIX sesji fot. K. Białoskórski

Z wyrazami szacunku,
Michał Tragarz
Koordynator programów młodzieżowych
Samorząd uczniowski i Sejm Dzieci i Młodzieży
Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10, 00-666 Warszawa
(22) 825 05 50 wew. 114
samorzaduczniowski.pl
Dodano 27 Lutego 2014 r. Czytaj więcej
„25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”

Eliminacje okręgowe konkursu
„25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”

    10 stycznia 2014 r. młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z 13 województw wzięła udział w eliminacjach okręgowych ogólnopolskiego konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”. Konkurs organizowany jest przez Kancelarię Senatu i kuratoria oświaty w 25. rocznicę przywrócenia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. 4 czerwca 1989 r. odbyły się całkowicie wolne wybory do Senatu. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o działalności Senatu, senatorów, a także przybliżenie młodzieży mechanizmów funkcjonowania państwa i prawa.

    Do konkursu przystąpiło 270 uczestników z Mazowsza, z czego komisje powołane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty wyłoniły 29 uczniów. Dla 43 uczniów z powiatów mławskiego, żuromińskiego, ciechanowskiego, płońskiego i pułtuskiego eliminacje okręgowe odbyły się w auli PWSZ w Ciechanowie. Uczestniczyło w nich 7 uczniów z naszej Szkoły. Wśród 4 uczniów z obszaru delegatury ciechanowskiej Kuratorium zakwalifikowani do II etapu konkursu (wojewódzkiego) zostali:

Maciej Cęcelewski (III D) i Jakub Rurka (I A).

     Gratulujemy Maćkowi i Jakubowi znajomości najnowszych dziejów Senatu RP, życzymy powodzenia na kolejnych etapach Konkursu.

    Zakwalifikowani uczniowie 11 marca w Warszawie wezmą udział w II wojewódzkim etapie konkursu Finalistami konkursu zostanie po 3 uczestników z każdego województwa, którzy uzyskają kolejno najwięcej punktów. Nagrodą główną dla wszystkich finalistów jest udział w symulacji obrad Senatu z udziałem członków Prezydium Senatu, która odbędzie się 8 kwietnia br. Wydarzenie to zapoczątkuje obchody 25. rocznicy odrodzenia Senatu RP.

Dodano 11 Lutego 2014 r. Czytaj więcej
Okręgowe eliminacje XL Olimpiady Historycznej
   11 stycznia b.r. Dawid Domozych z klasy II A uczestniczył w części pisemnej okręgowych eliminacji XL Olimpiady Historycznej w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Z pracy pisemnej Dawid otrzymał ocenę: 4+, dzięki czemu zakwalifikował się do części ustnej eliminacji. Odbyły się one 17 stycznia b.r., a Dawid uzyskał ocenę: 4+. Dało to łącznie z oceną z części pisemnej 80 pkt. Niestety ta liczba punktów nie kwalifikuje do etapu centralnego.

   Dziękujemy Dawidowi za dobre reprezentowanie Szkoły, za wykazanie się podczas Olimpiady dużą wiedzą i umiejętnościami historycznymi.

Dodano 19 Stycznia 2014 r. Czytaj więcej

-1--2--3--4--5--6--7--8--9--10--11--12--13--14--15--16--17--18--19--20--21--22-


Motto:

„Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą– sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.”

(Koncepcja pracy szkoły
2012 -2017)

Strona G�ówna Rekrutacja Galeria Kontakt