Aktualności


VII Mazowiecka Olimpiada Poliglotów

     Uczennice klasy III B Kasia Orkwiszewska i Konstancja Chyl wzięły udział w VII Mazowieckiej Olimpiadzie Poliglotów i obydwie przeszły do jej drugiego etapu.

     Kasia i Konstancja musiały zmierzyć się z testami z dwóch języków obcych - języka angielskiego i języka niemieckiego oraz z języka polskiego.

     Pytania obejmowały wiedzę z gramatyki oraz kulturoznawstwa.

     Obydwu dziewczynkom gratulujemy i życzymy powodzenia 10 kwietnia podczas II etapu konkursu!

     Pani Edycie Dobiesz-Jąderko dziękujemy za opiekę nad Kasią i Konstancją i życzymy dalszych sukcesów w pracy z uczniami.

Dodano 29 Marca 2019 r. Czytaj więcej
MY Z WYSPIAŃSKIEGO

Kliknij na zdjęcie

Dodano 11 Marca 2019 r. Czytaj więcej
STEM
     W dniu 12.01.2019 r. w Warszawie odbył się drugi etap projektu edukacyjnego STEM adresowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli. Przedsięwzięcie to ma na celu podniesienie jakości kształcenia i promocję edukacji w zakresie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

     Do pierwszego etapu Konkursu STEM Politechniki Warszawskiej przystąpiło 940 uczniów z 57 szkół . Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 254 uczniów w tym 2 uczniów z naszej szkoły:

Adrian Chrzanowski z klasy 3c – uczeń Pani Anny Wojnarowskiej, Bartosz Wilczek z klasy 3b – uczeń Pani Anny Brzozowskiej.

     W ramach projektu chłopcy uczestniczyli w dwóch konkursach interdyscyplinarnych, które uwzględniały wymagania w zakresie rozszerzonym z fizyki, matematyki i informatyki oraz wykładach z wyżej wymienionych przedmiotów. Nauczyciel - opiekun pani Anna Brzozowska miała możliwość uczestniczenia w wykładach, wymianie doświadczeń, zapoznania się z najnowszymi badaniami oraz poznania bazy dydaktycznej Politechniki Warszawskiej.

     Serdecznie gratulujemy chłopcom i ich opiekunkom.

Dodano 14 Lutego 2019 r. Czytaj więcej
Adopcja dziecka afrykańskiego na odległość

     Przypominamy, że w 2010r. w ramach projektu "Adopcja dziecka afrykańskiego na odległość" z inicjatywy samorządu szkolnego oraz siostry Sabiny, nasza szkoła podjęła się adopcji dziewczynki Josphine Gaicugi z Kanyakinu. Rolę koordynatora projektu przez cały czas trwania adopcji pełni siostra Sabina.

     W dalszym ciągu prosimy Was o wsparcie finansowe. Dla nas to symboliczna złotówka, a dla Josphine możliwość nauki, zakupu ubrań oraz jedzenia, a także możliwość leczenia.

Zapraszamy do pomocy.

Dodano 18 Grudnia 2018 r. Czytaj więcej
QR kodowa aleja niepodległości
     Przypominamy o QR kodowej alei niepodległości dotyczącej życia i działalności naukowej absolwenta naszej szkoły prof. dr hab. Tadeusza Korzybskiego.

     Od dzisiaj można kody pobrać z naszej strony.

QR kody do pobrania
Dodano 12 Grudnia 2018 r. Czytaj więcej

-1--2--3--4--5--6--7--8--9--10--11--12--13--14--15--16--17--18--19--20--21--22--23-


Motto:

„Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą– sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.”

(Koncepcja pracy szkoły
2012 -2017)

Strona G�ówna Rekrutacja Galeria Kontakt