„ Młodzież na Morzu”.
p> W dniu 16 maja 2014 roku w Szczecinie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu LMiR „ Młodzież na Morzu”.

W kategorii „Wiedza o Morzu” wśród 17 szkół ponadgimnazjalnych I liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie zajęło V miejsce.

Finalistki I LO :

1. Magdalena Strzelec – I d
  2. Milena Kassor – II d
W kategorii „ Wiedza o Pomorzu Zachodnim” wśród 14 szkół ponadgimnazjalnych finalistami I LO są:
  1. Łukasz Mówiński – III d
  2. Emilia Moszczyńska – III d
W kategorii plastycznej „Człowiek i morze” wśród ponad 200 prac nadesłanych z całej Polski I LO wśród szkół ponadgimnazjalnych osiągnęło:

Nagroda GRAND PRIX – Dominika Sidwińska – III d

Nagrody: 1. Aleksandra Samulska – I d