Aleja Niepodległości

W piątek 15 listopada po raz trzeci w naszej Szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości w formie Alei Niepodległości. Poszczególne klasy przygotowały scenki przedstawiające bohaterów walki i troski o niepodległość Polski. W tym roku przedstawiono Bohaterów polskiego państwa podziemnego z racji 75. rocznicy powstania polskiego państwa podziemnego oraz 70. rocznicy Planu "Burza" i powstania warszawskiego.

Poszczególne klasy przedstawiły następujące osoby:

I A - Marian Bernaciak "Orlik",
I B - Jan Bytnar "Rudy",
I D - Michał Karaszewicz - Tokarzewski,
I E - Tadeusz Zawadzki "Zośka",
I F - Krzysztof Kamil Baczyński,
II A - Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka",
II B - Tadeusz Zawadzki "Zośka",
II C - Franciszek Bartłomowicz "Grzmot",
II D - Irena Sendlerowa,
II E - Wacław Grabowski "Puszczyk",
II F - Marek Edelman,
III A - Jerzy Bokłażec "Pazurkiewicz",
III B - Jan Bytnar "Rudy",
III C - Stefan Rowecki "Grot".

Inscenizacje oceniła Komisja w skład której weszli: wicedyrektor Maria Luberadzka - Cobas, przewodniczący Rady Rodziców Marek Burczyk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Berestowska, nauczyciel historii Tomasz Chodubski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Daniel Bojarski. Po komisyjnym rozstrzygnięciu:
pierwsze miejsce zdobyła klasa I A i otrzymała od Rady Rodziców dofinansowanie do wycieczki klasowej w kwocie 500 zł,
drugie miejsce zajęła klasa II E, której Samorząd Uczniowski ufundował pizzę,
trzecie III B nagrodzona przez Samorząd Uczniowski koszem słodyczy.

Podczas akademii grupa młodzieży pod opieką p. Anny Lempek zaprezentowała patriotyczny występ słowno - muzyczny.