Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
W sobotę 16 maja 2015 r. odbył się kolejny etap 60. OKR, który pozwolił uczniowi naszego I LO Cezaremu Dymkowskiemu – zwycięzcy eliminacji powiatowych, zmierzyć się z najlepszymi recytatorami w województwie. W turnieju nie zabrakło więc reprezentantów Warszawy, Płocka, Radomia, Ostrołęki, Legionowa, Grodziska, Sochaczewa i przedstawicieli gospodarzy – Żyrardowa. Duch rywalizacji gościł zatem w sali żyrardowskiej Resursy podczas przesłuchań konkursowych 34 uczestników od godziny 9.00 aż do 20.00 – godziny ogłoszenia werdyktu. Reprezentujący Mławę uczeń klasy II c Cezary Dymkowski brawurowo wykonał ,,Odę do młodości” Adama Mickiewicza i uwiódł publiczność i jurorów swoją śmiałą interpretacją ,,Trans-Atalantyku” Witolda Gombrowicza. Żywa reakcja widzów i gratulacje składane Mu podczas przerwy pozwalały mieć nadzieję na docenienie także przez jurorów. I udało się! Czarek otrzymał wyróżnienie, a tym samym znalazł się w gronie 7 najlepszych recytatorów w województwie mazowieckim, czym przysporzył dobrej sławy naszemu miastu i szkole. Serdecznie Mu gratulujemy i liczymy na sukcesy w kolejnych równie prestiżowych konkursach.