Symbole Światowych Dni Młodzieży w Mławie
W dniu 8. września 2015 roku – wtorek młodzież szkół ponadgimnazjalnych w Mławie przyjmowała symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż Roku Świętego i Ikonę Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani). Jako pierwsi swoje szkolne uroczystości związane z peregrynacją symboli obchodzili uczniowie ZS nr1 i ZS nr 3. Do naszej szkoły przynieśli je koledzy i koleżanki z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Rozpoczęliśmy naszą uroczystość od powitania, które wygłosili pan dyrektor – Przemysław Kubiński oraz Ola Kołakowska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Chór śpiewał pieśni, a szczególnie uroczyście zabrzmiał hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 – Blogosławieni Miłosierni. Kolega Paweł bardzo prawdziwie i emocjonalnie dał świadectwo swojej wiary w cierpieniu oraz świadectwo krzyża nieuleczalnej choroby. Otrzymał gorące brawa, najpierw dla zachęty, a potem w podziękowaniu za opowieść o miłości. Program składający się ze słowa i pięknej muzyki pozwolił być blisko krzyża w znaczeniu dosłownym, a przede wszystkim tym duchowym. Na skutek tej pięknej bliskości adoracja Krzyża oraz Ikony na zakończenie ich obecności w I LO wypadła niezwykle szczerze i miała wymiar osobistego kontaktu z Chrystusem i Jego Matką. Cała społecznośc naszej szkoły odprowadziła symbole ŚDM do Zespołu Szkół nr 4 po godzinnej ich adoracji. Zaangażowanie dużej grupy naszych uczniów w program artystyczny, w śpiew, niesienie Krzyża i Ikony na całej trasie od I LO do ZS nr 4 było imponujące. To było niezwykłe przeżycie.