Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
We wtorek, 12 listopada samorząd uczniowski pod opieką Anny Lempek zorganizował obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podobnie jak w poprzednich latach przybrały one formę konkursowej prezentacji angażującej wszystkie klasy. W ten sposób już w 2011 roku przedstawiano różne formy działania na rzecz niepodległości, w ub.r. postacie wybitnych Polaków, natomiast w tym roku znaczące wydarzenia z naszych polskich dziejów.

Poszczególne klasy zaprezentowały następujące wydarzenia historyczne:

• I A – bitwa pod Grunwaldem,
  • I B – zabójstwo prezydenta Gabriela Narutowicza,
  • I C – powstanie warszawskie,
  • I E – chrzest Polski,
  • I F – wybuch powstania listopadowego,
  • II A – ogłoszenie stanu wojennego,
  • II B – bitwa o Anglię,
  • II C – hołd Pruski,
  • II D – Grudzień’70 i Sierpień’80 w najnowszej historii Polski,
  • II E – odkrycie polonu przez Marię Curie Skłodowską,
  • II F – obiady czwartkowe,
  • III A – odwilż posewastopolska; polska delegacja u cara Aleksandra II z żądaniem swobód,
  • III D – zdjęcie z afisza „Dziadów” w reżyserii Kazimierza Dejmka; wypadki marcowe.

Po komisyjnym rozstrzygnięciu:
pierwsze miejsce zdobyła klasa II D i otrzymała od Rady Rodziców dofinansowanie do wycieczki klasowej w kwocie 500 zł,
drugie miejsce zajęła klasa III D,
trzecie II C.

Podczas akademii grupa młodzieży pod opieką p. Wiolety Nadratowskiej wykonała koncert pieśni patriotycznych.