To już 10 lat!

Polska w Unii Europejskiej

Polska w Unii Europejskiej 1 maja 2014 roku przypada 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W przededniu jubileuszu młodzież naszej szkoły postanowiła uczcić to historyczne wydarzenie. Z tej okazji młodzież wzięła udział w różnych przedsięwzięciach, mających na celu uświetnienie oraz podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Uczniowie klas IIa: Wiktoria Frączkiewicz, Oliwia Jabłonowska, Daria Godlewska, Dawid Domozych, Adam Baran i IId: Sylwia Chocholska, Marcin Stachowicz, Piotr Nowakowski, Bartek Majko, Michał Wójcik przygotowali debatę podsumowującą zmiany, jakie nastąpiły w naszym kraju w ostatniej dekadzie. Z wielkim zaangażowaniem, które nam widzom także się udzieliło, przedstawiali i bronili swoich poglądów, dotyczących przekształceń w Polsce w dziedzinie społecznej, gospodarczej czy politycznej.
Euroentuzjaści wzięli udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Z grupy liczącej 70 osób największą wiedzą wykazali się: Aneta Racka (IIIa) - I miejsce, Kuba Jeż (Ia) - II miejsce i Jarek Pabijan (IIId)- III miejsce.

Plastycznie uzdolnieni uczniowie mogli wykazać się w konkursie na najciekawszy plakat, zatytułowany: Unia Europejska na wesoło. Jury przyznało 3 nagrody najciekawszym pracom: I miejsce – Ola Samulska (Id), II miejsce - Klaudia Stefańska (IIIb), III miejsce - Magdalena Michalak (IIIf).

Nasze świętowanie zakończyliśmy koncertem, podczas którego dla publiczności zaśpiewały: laureatka tegorocznego XXX Konkursu Piosenki Francuskiej w Nidzicy, zdobywczyni Grand Prix tego konkursu Aneta Majeran (IIIe) piosenkę Patricii Kaas „Mon mec a moi”.
Paulina Kurzynka (Ie), która zajęła III miejsce na tegorocznym konkursie piosenki francuskiej w Nidzicy, przedstawiła dwie piosenki: „Johnny” i „Parler a mon pere”.
W języku niemieckim zaśpiewały: Iza Wojciechowska (Ic), z akompaniamentem Ewy Celmer (Ic) piosenkę Neny „Irgendwie, irgendwo, irgendwann” oraz Weronika Cichocka (If) „Leuchtturm”. Towarzyszył jej Piotr Głusek (Ic).

Na naszej scenie zatańczyli po raz pierwszy w przepięknych, barwnych strojach turniejowych tancerze – uczniowie klas pierwszych: Maja Rakowska (If), Ola Gronkiewicz (If), Kaja Jabłonowska (If), Milena Gola (Ie), Karolina Wolak (If), Julka Walter (IF), Zuzia Tomkielska (Ie), Ola Reks, Piotr Powązka (Ic) i Maciek Więckowski (Ic). W ich wykonaniu obejrzeliśmy: walca wiedeńskiego, walca angielskiego, paso doble, cancana, quickstepa i ballo liscio.

Podczas przerw mogliśmy skosztować specjałów kuchni niemieckiej, angielskiej, francuskiej i włoskiej. I tak zajadaliśmy się tortem Sachera, piernikami, struclą jabłkową, tortem szwarcwaldzkim, ciastem marchewkowym, naleśnikami i pizzą.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w miły i przyjemny sposób uczcili 10-tą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, wydarzenia tak bardzo ważnego dla nas Polaków, a zyskującego na znaczeniu, zwłaszcza w świetle obecnych wydarzeń w Europie.

organizatorzy