Warsztaty chemiczne 2016
W weekend 27 i 28 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty chemiczne, na których wraz z wolontariuszami fundacji "Przyszłość w nauce" i pod okiem naszych chemiczek p. Anny Prejs i p. Małgorzaty Sieńskiej, uczniowie biologiczno-chemicznych klas II i III mogli poszerzyć swoje wiadomości z zakresu niektórych działów chemii. Wszyscy bawili się świetnie. Młodzi pasjonaci tej dziedziny nauki potrafili zainteresować wszystkich uczniów bardziej lub mniej spektakularnymi pokazami i doświadczeniami, tłumacząc jednocześnie ich przebieg, skutki czy wykorzystywanie ich w codziennym życiu. Panowała miła, przyjazna atmosfera. Każdy uczeń mógł również wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi podczas zajęć w grupach - dowiedzieć się jak działają odczynniki, jakie właściwości mają poszczególne substancje, itp. Wielu z nich wyszło stamtąd bogatszych o nowe wiadomości, co z pewnością przyda im się w dalszym przebiegu edukacji.