Warsztaty chemiczne 2017

W dniach 11 -12 marca 2017r. w naszej szkole już po raz szósty odbyły się weekendowe warsztaty chemiczne organizowane przez nauczycielki chemii p. Annę Prejs i p. Małgorzatę Sieńską przy współudziale fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”.

Na początku uczniowie klas II i III o profilu Hipokrates mogli oglądać ciekawe, często wybuchowe, pokazy doświadczeń wykonywanych przez wolontariuszy fundacji, a także dowiedzieć się o przyczynach i skutkach różnych eksperymentów. Następnie w małych zespołach uczniowie sami przeprowadzali ćwiczenia laboratoryjne, gdzie każdy mógł pracować ze sprzętem i odczynnikami czyli poznać chemię „od kuchni”.

Dla wszystkich uczestników było to ciekawe i niezapomniane doświadczenie.