Warsztaty chemiczne 29-30 marca 2014
W dniach 29 – 30 marca 2014r. odbyły się weekendowe zajęcia warsztatowe z chemii przeprowadzone we współpracy z Fundacją „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”.

Wzięło w nich udział około 60 uczniów z klas IIE, IIF, IIIE, IIIF. Każdy dzień warsztatów zaczynał się od ciekawych pokazów doświadczeń wolontariuszy fundacji, którymi są uczniowie naszej szkoły: Angelika Rymarska (IIIE), Zuzia Robaczewska (IIIE), Ania Grzywacz (IIIF) i Arek Chrzczon (IIIE) oraz absolwentki naszej szkoły: Alicja Otrembska (studentka chemii na WAT w Warszawie) i Monika Szpakut (studentka biotechnologii na UWM w Olsztynie).
Następnie uczniowie samodzielnie, ale pod opieką wolontariuszy, dokonywali analizy podanych próbek.

Wszyscy z dużym zaangażowaniem przeprowadzali reakcje charakterystyczne dla danych grup związków nieorganicznych i organicznych. Samodzielne wykonanie doświadczeń chemicznych okazało się bardzo pasjonujące.       Warsztaty przygotowały i opiekowały się w czasie ich trwania uczniami pani Małgorzata Sieńska i Anna Prejs.Motto:

„Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą– sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.”

(Koncepcja pracy szkoły
2012 -2017)

Strona G�ówna Rekrutacja Galeria Kontakt