XVII Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne

     Łukasz Wysocki uczeń klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie został finalistą XVII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych.

     W eliminacjach, które trwały od listopada do kwietnia wzięło udział 1100 uczniów ze szkół północno-wschodniej Polski. 12 kwietnia odbyła się ostatnia sesja zawodów, podczas których Łukasz walczył już bezpośrednio o indeks wyższej uczelni oraz tytuł laureata zawodów.

     Rywalizacja była bardzo wyrównana, bo stanęło naprzeciw siebie ponad stu licealistów, bardzo dobrze przygotowanych i obdarzonych inteligencją matematyczną.

     Łukasz uzyskał tytuł finalisty konkursu, a to uprawnia go do studiowania matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

     Ponieważ Łukasz jest obecnie uczniem klasy II, pilnie przygotowuje się do przyszłorocznej edycji konkursu z nadzieją wywalczenia tytułu laureata.

Opiekę nad Łukaszem sprawuje pani Katarzyna Luks i za te pracę bardzo Jej dziękujemy. Życzymy dalszych sukcesów z uczniami zdolnymi.Motto:

„Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą– sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.”

(Koncepcja pracy szkoły
2012 -2017)

Strona G�ówna Rekrutacja Galeria Kontakt