XVII Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne

Łukasz Wysocki uczeń klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie został finalistą XVII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych.

W eliminacjach, które trwały od listopada do kwietnia wzięło udział 1100 uczniów ze szkół północno-wschodniej Polski. 12 kwietnia odbyła się ostatnia sesja zawodów, podczas których Łukasz walczył już bezpośrednio o indeks wyższej uczelni oraz tytuł laureata zawodów.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, bo stanęło naprzeciw siebie ponad stu licealistów, bardzo dobrze przygotowanych i obdarzonych inteligencją matematyczną.

Łukasz uzyskał tytuł finalisty konkursu, a to uprawnia go do studiowania matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Ponieważ Łukasz jest obecnie uczniem klasy II, pilnie przygotowuje się do przyszłorocznej edycji konkursu z nadzieją wywalczenia tytułu laureata.

Opiekę nad Łukaszem sprawuje pani Katarzyna Luks i za te pracę bardzo Jej dziękujemy. Życzymy dalszych sukcesów z uczniami zdolnymi.